Monografie o Karl Kostkovi (Carl Kostka, 1870-1957), senátoru a posledním demokratickém německém starostovi města Liberce, jakož i o Německé demokratické svobodomyslné straně (Deutsche Demokratische Freiheitspartei), jejímž předsedou byl tento muž až do jara 1939, nám nabízí pohled na zápasy o porozumění mezi Němci a Čechy v časech první Československé republiky, které tato malá strana – nakonec ovšem neúspěšně - sváděla.
Ani poslední léta Kostkova života nebyla prostá hořkosti. Po nacistických šikanách v době protektorátu a manželčině násilné smrti v poválečných zmatcích žil Karel Kostka s oběma svými dětmi izolovaně a téměř zapomenut v Praze až do svého skonu v r. 1957.
Vydání: 1.
Datum vydání: 2018
Formát: 148 x 210
Vazba: pevná
Stran: 240
EAN: 978-80-86781-36-5
Došlo k ujednání mezi císařem Leopoldem I. a Turk, že se vzdají celých Uher a Chorvatska s vyjímkou Banátu temešského (mír Karlovický)
Na Krumlově měl svatbu pan Vilém z Rožmberka, nejvyšší purkrabí pražský, který si bral v pořadí svojí třetí manželku Annu Marii markraběnku badenskou
Císař Josef II. po návratu do Vídn, velmi tělesně nemocen, odvolal většinu svých reforem
V Praze zemřel český básník Julius Zeyer
Zemřel Izo nebo Hyza, biskup pražský. Jméno Izo (Bílý) získal po své šedivé hlavě. Svůj úřad zastával sedm let, které byly užitečné církvi i lidu, jak učením, tak i jeho příkladem. Na jeho místo byl poté zvolen Severus (Šebíř