Kniha se na pozadí historických, odborných, výtvarných a jinak věcných skutečností pokouší vyjít vstříc faktu, že evropská heraldika představuje fenomenální, nadčasový, jednotný a kontinuálně se vyvíjející celek, jehož nedílnou součástí je i naše heraldika. Projevuje snahu o zachycení co nejvíce souvislostí, jimiž je heraldická oblast všemi směry provázána. K tomu přispívá k doplnění určitých slepých míst, jež panují v našem domácím heraldickém povědomí.
Jako první kniha, věnující se tomuto oboru, si důsledně všímá celého spektra heraldických variant, tj. heraldiky šlechtické, občanské, městské, církevní, cechovní, ale též napoleonské a dalších. Vyčerpávajícím způsobem popisuje vznik, podstatu a smysl veškerých evropských obecných a heroldských figur. K tomu prezentuje několik set rozličných a v tinkturách vyvedených znaků, které dostatečně ilustrují rozsah výrazových možností heraldiky. V nepřehlédnutelných významových souvislostech se dotýká všech dalších pomocných věd historických. V jedinečných a ucelených obrysech zachycuje vývoj naší státnosti v symbolice znaku od doby Přemyslovců až po současnost. Na závěr čtenáři předkládá vícejazyčný slovník s heraldikou souvisejících pojmů, který v naší zemi nebyl dosud publikován.
Vydání: 1.
Datum vydání: 2013
Formát: 170 x 245 mm
Vazba: pevná
Stran: 480
EAN: 978-80-86781-21-1
Narozen 1955 v Žatci Vystudoval pedagogickou fakultu a byl zaměstnán jako pedagog. V současnosti působí jako lektor cizích jazyků. V soukromí se po několik desetiletí průběžně věnuje studiu novověkých dějin, rozličným badatelským činnostem a též výtvarným a slovesným aktivitám. Ke stěžejním oblastem jeho odborného zájmu náleží zejména pomocné historické vědy, zvláště pak genealogie a heraldika. Svou knižní prvotinou „Sám proti toku času aneb s genealogií k vlastním kořenům“ podnítil značný počet čtenářů k nebývalému zájmu o občanský rodopis. Za tento počin byl v roce 2003 oceněn ZSRU zvláštní cenou Josefa Liboslava Zieglera. Další publikací obdobného zaměření byla kniha „Po stopách vlastních předků“. Ženatý, tři synové.
Byla svedena bitva u Solferina v italské provincii Mantova, v níž bylo poraženo rakouské vojsko od spojené piamontské a francouzské armády. V této krvavé řeži padlo množství českých vojáků
V Praze zemřel český architekt Kamil Hilbert, který se narodil v Lounech 12.února 1869. Jeho zásluhou byla dokončena dostavba chrámu sv.Víta v Praze.
V Praze zemřel buditel Pavel Josef Šafařík
Toho dne dobyl jediného vítězství v celé rakousko-pruské válce u Trutnova rakouský generál Gablenz
Ve Strážovicích na Prácheňsku se narodil český loutkář Matěj Kopecký. Byl vyučený hodinář. Bojoval za napoleonských válek, kde byl dvakrát zraněn. Jeho pohádkové a historizující hry působily na obecenstvo velkým výchovným vlivem
V Praze zemřel významný hudební skladatel a zakladatel proslulého Českého kvarteta Josef Suk, zeť Antonína Dvořáka
V Železné Rudě na Šumavě zemřel malíř a ilustrátor historických románů Adolf Kašpar